TARPAN w Starym Masiewie

Agrokwatera w Puszczy Białowieskiej to agrokwatera TARPAN w Starym Masiewie - położona jest na przepięknej polanie masiewskiej w środku Puszczy Białowieskiej. Miejscowość Stare Masiewo (dawniej Masiewo I) jest starą wioską o tradycyjnej dla Puszczy Białowieskiej drewnianej zabudowie (w całej wsi tylko 3 domy są murowane). Wieś to typowa szeregówka z końca XVII w., gdzie czas zatrzymał się 50 lat temu. Drewniane domy, studnie z żurawiami i do niedawna - bruk z początku ubiegłego wieku nadają wsi niepowtarzalny klimat.   

Dom kwatery Tarpan jest wolnostojącym, drewniamym, całorocznym domem w całości przygotowanym dla gości. W kwaterze przygotowanych jest 9 miejsc noclegowych i wiele atrakcji.

Miejscowość Stare Masiewo wraz z kwaterą agroturystyczną Tarpan, w otoczeniu Puszczy Białowieskiej, jest wspaniałym miejscem wyciszenia od zgiełku współczesności. Skorzystanie z oferty agrokwatery w Tarpan jest "strzałem w dziesiątkę", ponieważ:

 • Dzikie jest piękne! Ostatni dziki las w Europie, a w nim żubry, wilki, rysie, rzadkie gatunki ptaków – dzięcioł trójpalczasty, białogrzbiety, sóweczka, bielik czy orlik.
 • Za nami przeżyjesz przygodę w sercu Puszczy Białowieskiej. Podążymy tropem wilka w poszukiwaniu dzikich żubrów, posmakujesz dzikiej przyrody w ostatnim naturalnym lesie na niżu Europy.
 • Jazda konna i rajdy konne po Puszczy Białowieskiej. Metody naturalne w nauce i treningu koni, nauka jazdy konnej na hucułach.
 • Fotografowanie dzikiej przyrody, roślin i ptaków, cisza, spokój to wszystko znajdziesz w tym miejscu.

Duży dom - Tradycyjny/ KTA Tarpan - Duży Dom

Przyjeżdżając do nas zamieszkacie w tradycyjnym drewnianym domu z sosnowych bali, z uroczym podwórkiem.

Do dyspozycji gości będzie cały dom dla maksymalnie 9 osób, a w nim:

 • pokój 4/5-osobowy (trzy oddzielne łóżka i jedno łóżko piętrowe);
 • pokój 3-osobowy (trzy oddzielne łóżka);
 • w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa, talerze, sztućce, itp.) z tradycyjnym kaflowym piecem i dodatkowym łóżkiem;
 • przytulna łazienka z umywalką, kabiną prysznicową i WC;
 • dwa pokoje.

W kuchni stoi łóżko do wypoczynku dziennego lub dla osoby chrapiącej. Atrakcją kuchni jest również "spanie na szlabanie".

Przy domu znajduje się zadaszony taras, gdzie latem można wypoczywać i spożywać posiłki. Duże ogrodzone podwórko zapewni intymność i wypoczynek na świeżym powietrzu dla dorosłych oraz dzieci.

U gospodarzy można wypożyczyć canoe, rowery, pojeździć konno, powędrować leśnymi duktami z przewodnikiem.

WAŻNE - czas pobytu na kwaterze obejmuje zakwaterowanie od godziny 16 do godziny 12 w południe dnia następnego. Jednak ze względu na bardzo różne godziny przyjazdu/wyjazdu naszych Gości istnieje możliwość indywidualnych ustaleń podczas robienia rezerwacji.

Mały Domek / KTA Tarpan – Mały Domek

Mały Domek to idealne miejsce do odpoczynku, wyciszenia i obcowania z naturą.

Na dole jest kuchnia, część wypoczynkowa z kozą opalaną drewnem, łazienka i sauna. Na górze 2 oddzielne sypialnie z widokiem na sad.

Na gości czeka cały domek – dla maksymalnie 6 osób:

 • 2 oddzielne sypialnie z wygodnymi materacami,
 • duża wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa, naczynia itp.),
 • część wypoczynkowa z oryginalną kozą opalaną drewnem,
 • nowoczesna łazienka z umywalką, kabiną prysznicową i WC,
 • sauna fińska.

Duże ogrodzone podwórko zapewnia intymność. W sadzie jest cisza i cień, a jesienią niepryskane owoce – rosną w nim stare polskie odmiany jabłoni i grusz. Na podwórku jest też miejsce na ognisko z rusztem do pieczenia. Deszczowe dni można spędzić w świetlicy z dodatkową kuchnią, lodówką i rzutnikiem do wyświetlania filmów.

U gospodarzy można wypożyczyć canoe i rowery, a także pojeździć konno lub powędrować leśnymi duktami z przewodnikiem.

WAŻNE – doba trwa od godziny 16 do godziny 12 następnego dnia. Podczas rezerwacji możliwe są indywidualne ustalenia.

Atrakcją kwatery są hucuły – prymitywne konie wyhodowane we wschodnich Karpatach. Nasze przyjechały z Bieszczadów, ze Stadniny Koni Huculskich w Seredniem Małym, a cztery urodziły się już w Puszczy. Hucuły to nieduże, spokojne konie, które szczególnie dobrze nadają się do nauki jazdy dla osób początkujących. Ich zrównoważony temperament doskonale sprawdza się również podczas wycieczek w terenie.

Konie cały dzień przebywają na 10 hektarowej łące z dwoma stawami dla żab i źródłem wody pitnej i trzecim stawem z rybami (część ze stawem rybnym jest dzierżawiona od sąsiada). Tutaj też zimą konie dostają siano do paśnika, a do żłobu trochę owsa z dodatkiem kredy i witamin. A jak nadchodzą ciepłe dni i już owoce zarumienią się na drzewach to i jabłka i gruszki znajdą się dla koni.

Jazdy prowadzi Andrzej Karczewski - instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, lub inna upoważniona osoba, mająca takie uprawnienia. Każda osoba przed jazdą podpisuje oświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania jazdy konnej, w przypadku niepełnoletnich robi to jeden z rodziców lub opiekunów. Udostępniamy toczki lub kaski (mamy różne rozmiary), oraz ogłowia i siodła, choć zainteresowani mogą jeździć na oklep (hucuły są bardzo wygodne).

Prowadzimy jazdy dla początkujących i mało zaawansowanych na lonżowniku, natomiast jeźdźcy bardziej zaawansowani mogą wybrać jazdę w terenie. Zawsze sprawdzamy stopień zawansowania jeźdźca, aby dobrać do niego odpowiedniego konia, oraz czas i stopień trudności jazdy terenowej. Uczestnicy jazd mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

CENNIK

Noclegi - wynajęcie całego domu:

Duży dom:

 • od 1 do 4 osób 400 zł/doba,
 • każda następna osoba - plus 60 zł/doba

Mały dom:

 • od 1 do 3 osób 300 zł/doba,
 • każda następna osoba - plus 60 zł/doba

Po wcześniejszym uzgodnieniu przyjmujemy niekłopotliwe psy.

Opłata za pobyt psa – 50 zł do 3 dni, a powyżej 100zł za tydzień.

Uwagi:

 • doba na kwaterze trwa od godz. 16 do godz. 12 w południe dnia następnego. Jednak ze względu na bardzo różne godziny przyjazdu i wyjazdu naszych gości istnieje możliwość indywidualnych ustaleń podczas robienia rezerwacji,
 • w wakacje przyjmujemy na pełne tygodnie, od weekendu do weekendu,
 • ceny poza sezonem są do negocjacji,
 • w cenę wliczona jest bielizna pościelowa, drewno do pieców,
 • Wi-Fi za dodatkową opłatą.

Wyżywienie:

Polecamy regionalne wyżywienie u zaprzyjaźnionej gospodyni, sami zaś organizujemy ogniska.

Konie: nauka i jazda – cena do uzgodnienia

Wycieczki – cena do uzgodnienia:

Istnieje możliwość zwiedzania całej Puszczy Białowieskiej z licencjonowanym przewodnikiem.
W grę wchodzą różne warianty:

 • zwiedzanie rezerwatów przyrody (teren Białowieskiego Parku Narodowego, w tym rezerwatu ścisłego, obszar Puszczy Białowieskiej poza BNP),
 • wycieczki po leśnych szlakach turystycznych,
 • „podglądanie przyrody” – obserwacje dziko żyjących zwierząt,
 • inne, na życzenie gości.

Naszą agroturystykę prowadzimy w sposób przyjazny dla środowiska (panele słoneczne, przydomowa oczyszczalnia ścieków, segregacja śmieci).

 

Script logo